zakładna forma słowasmuhatonerwowy
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomsmuhatonerwowysmuhatonerwowasmuhatonerwowe
Gensmuhatonerwoweho
smuhatonerwowoh1
smuhatonerwowejesmuhatonerwoweho
smuhatonerwowoh1
Datsmuhatonerwowemu
smuhatonerwowom1
smuhatonerwowejsmuhatonerwowemu
smuhatonerwowom1
Accsmuhatonerwoweho
smuhatonerwowoh1
smuhatonerwowysmuhatonerwowusmuhatonerwowe
Instr (z/ze)
Loc (wo)
smuhatonerwowymsmuhatonerwowejsmuhatonerwowym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomsmuhatonerwowajsmuhatonerwowej
Gensmuhatonerwoweju
Datsmuhatonerwowymaj
Accsmuhatonerwowejusmuhatonerwowej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
smuhatonerwowymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomsmuhatonerwowismuhatonerwowe
Gensmuhatonerwowych
Datsmuhatonerwowym
Accsmuhatonerwowychsmuhatonerwowe
Instr (z/ze)smuhatonerwowymi
Loc (wo)smuhatonerwowych


komponentasmuhatonerwowo-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje