zakładna forma słowazačuwanski
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomzačuwanskizačuwanskazačuwanske
Genzačuwanskeho
začuwanskoh1
začuwanskejezačuwanskeho
začuwanskoh1
Datzačuwanskemu
začuwanskom1
začuwanskejzačuwanskemu
začuwanskom1
Acczačuwanskeho
začuwanskoh1
začuwanskizačuwanskuzačuwanske
Instr (z/ze)
Loc (wo)
začuwanskimzačuwanskejzačuwanskim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomzačuwanskej
začuwanskaj
začuwanskej
Genzačuwanskeju
Datzačuwanskimaj
Acczačuwanskejuzačuwanskej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
začuwanskimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomzačuwanscyzačuwanske
Genzačuwanskich
Datzačuwanskim
Acczačuwanskichzačuwanske
Instr (z/ze)začuwanskimi
Loc (wo)začuwanskich


komponentazačuwansko-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje