zakładna forma słowanerwalny
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwalnynerwalnanerwalne
Gennerwalneho
nerwalnoh1
nerwalnejenerwalneho
nerwalnoh1
Datnerwalnemu
nerwalnom1
nerwalnejnerwalnemu
nerwalnom1
Accnerwalneho
nerwalnoh1
nerwalnynerwalnunerwalne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwalnymnerwalnejnerwalnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwalnajnerwalnej
Gennerwalneju
Datnerwalnymaj
Accnerwalnejunerwalnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwalnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwalninerwalne
Gennerwalnych
Datnerwalnym
Accnerwalnychnerwalne
Instr (z/ze)nerwalnymi
Loc (wo)nerwalnych


pozitiwnerwalnje


komponentanerwalno-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje