zakładna forma słowanerwować

infinitiwnerwować
transgresiw (prez)nerwujo
nerwujcy


prezpret (ip)
Singular1. wos.nerwujunerwowach
2. wos.nerwuješnerwowaše
3. wos.nerwujenerwowaše

prezpret (ip)
Dual1. wos. nerwujemojnerwowachmoj
2.-3. wos.m
Rat
nerwujetajnerwowaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
nerwujetejnerwowaštej

prezpret (ip)
Plural1. wos.nerwujemynerwowachmy
2. wos.nerwujećenerwowašće
3. wos.nerwujanerwowachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgnerwowałnerwowałanerwowało
Plnerwowalinerwowali
nerwowałe
Dunerwowałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.nerwujmojnerwujmy
2. wos.nerwujnerwujtajnerwujtejnerwujće
3. wos.


SgDuPl
Nomnerwowanjenerwowaninerwowanja
Gennerwowanjanerwowanjownerwowanjow
Datnerwowanjunerwowanjomajnerwowanjam
Accnerwowanjenerwowaninerwowanja
Instr (z/ze)nerwowanjomnerwowanjomajnerwowanjemi
Loc (wo)nerwowanjunerwowanjomajnerwowanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwowacynerwowacanerwowace
Gennerwowaceho
nerwowacoh2
nerwowacejenerwowaceho
nerwowacoh2
Datnerwowacemu
nerwowacom2
nerwowacejnerwowacemu
nerwowacom2
Accnerwowaceho
nerwowacoh2
nerwowacynerwowacunerwowace
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwowacymnerwowacejnerwowacym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwowacajnerwowacej
Gennerwowaceju
Datnerwowacymaj
Accnerwowacejunerwowacej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwowacymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwowacynerwowace
Gennerwowacych
Datnerwowacym
Accnerwowacychnerwowace
Instr (z/ze)nerwowacymi
Loc (wo)nerwowacych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwowanynerwowananerwowane
Gennerwowaneho
nerwowanoh2
nerwowanejenerwowaneho
nerwowanoh2
Datnerwowanemu
nerwowanom2
nerwowanejnerwowanemu
nerwowanom2
Accnerwowaneho
nerwowanoh2
nerwowanynerwowanunerwowane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwowanymnerwowanejnerwowanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwowanajnerwowanej
Gennerwowaneju
Datnerwowanymaj
Accnerwowanejunerwowanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwowanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwowaninerwowane
Gennerwowanych
Datnerwowanym
Accnerwowanychnerwowane
Instr (z/ze)nerwowanymi
Loc (wo)nerwowanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje