zakładna forma słowanerwaty
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwatynerwatanerwate
Gennerwateho
nerwatoh1
nerwatejenerwateho
nerwatoh1
Datnerwatemu
nerwatom1
nerwatejnerwatemu
nerwatom1
Accnerwateho
nerwatoh1
nerwatynerwatunerwate
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwatymnerwatejnerwatym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwatajnerwatej
Gennerwateju
Datnerwatymaj
Accnerwatejunerwatej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwatymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwaćinerwate
Gennerwatych
Datnerwatym
Accnerwatychnerwate
Instr (z/ze)nerwatymi
Loc (wo)nerwatych


komponentanerwato-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje