zakładna forma słowanerwozny
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwoznynerwoznanerwozne
Gennerwozneho
nerwoznoh1
nerwoznejenerwozneho
nerwoznoh1
Datnerwoznemu
nerwoznom1
nerwoznejnerwoznemu
nerwoznom1
Accnerwozneho
nerwoznoh1
nerwoznynerwoznunerwozne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwoznymnerwoznejnerwoznym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwoznajnerwoznej
Gennerwozneju
Datnerwoznymaj
Accnerwoznejunerwoznej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwoznymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwozninerwozne
Gennerwoznych
Datnerwoznym
Accnerwoznychnerwozne
Instr (z/ze)nerwoznymi
Loc (wo)nerwoznych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnerwoznišinerwoznišanerwozniše
Gennerwoznišeho
nerwoznišoh1
nerwoznišejenerwoznišeho
nerwoznišoh1
Datnerwoznišemu
nerwoznišom1
nerwoznišejnerwoznišemu
nerwoznišom1
Accnerwoznišeho
nerwoznišoh1
nerwoznišinerwoznišunerwozniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwoznišimnerwoznišejnerwoznišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnerwoznišej
Gennerwoznišeju
Datnerwoznišimaj
Accnerwoznišejunerwoznišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nerwoznišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnerwoznišinerwozniše
Gennerwoznišich
Datnerwoznišim
Accnerwoznišichnerwozniše
Instr (z/ze)nerwoznišimi
Loc (wo)nerwoznišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajnerwoznišinajnerwoznišanajnerwozniše
Gennajnerwoznišeho
najnerwoznišoh1
najnerwoznišejenajnerwoznišeho
najnerwoznišoh1
Datnajnerwoznišemu
najnerwoznišom1
najnerwoznišejnajnerwoznišemu
najnerwoznišom1
Accnajnerwoznišeho
najnerwoznišoh1
najnerwoznišinajnerwoznišunajnerwozniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najnerwoznišimnajnerwoznišejnajnerwoznišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajnerwoznišej
Gennajnerwoznišeju
Datnajnerwoznišimaj
Accnajnerwoznišejunajnerwoznišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najnerwoznišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajnerwoznišinajnerwozniše
Gennajnerwoznišich
Datnajnerwoznišim
Accnajnerwoznišichnajnerwozniše
Instr (z/ze)najnerwoznišimi
Loc (wo)najnerwoznišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajnerwoznišinanajnerwoznišananajnerwozniše
Gennanajnerwoznišeho
nanajnerwoznišoh1
nanajnerwoznišejenanajnerwoznišeho
nanajnerwoznišoh1
Datnanajnerwoznišemu
nanajnerwoznišom1
nanajnerwoznišejnanajnerwoznišemu
nanajnerwoznišom1
Accnanajnerwoznišeho
nanajnerwoznišoh1
nanajnerwoznišinanajnerwoznišunanajnerwozniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajnerwoznišimnanajnerwoznišejnanajnerwoznišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajnerwoznišej
Gennanajnerwoznišeju
Datnanajnerwoznišimaj
Accnanajnerwoznišejunanajnerwoznišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajnerwoznišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajnerwoznišinanajnerwozniše
Gennanajnerwoznišich
Datnanajnerwoznišim
Accnanajnerwoznišichnanajnerwozniše
Instr (z/ze)nanajnerwoznišimi
Loc (wo)nanajnerwoznišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřenerwoznypřenerwoznapřenerwozne
Genpřenerwozneho
přenerwoznoh1
přenerwoznejepřenerwozneho
přenerwoznoh1
Datpřenerwoznemu
přenerwoznom1
přenerwoznejpřenerwoznemu
přenerwoznom1
Accpřenerwozneho
přenerwoznoh1
přenerwoznypřenerwoznupřenerwozne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přenerwoznympřenerwoznejpřenerwoznym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřenerwoznajpřenerwoznej
Genpřenerwozneju
Datpřenerwoznymaj
Accpřenerwoznejupřenerwoznej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přenerwoznymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřenerwoznipřenerwozne
Genpřenerwoznych
Datpřenerwoznym
Accpřenerwoznychpřenerwozne
Instr (z/ze)přenerwoznymi
Loc (wo)přenerwoznych


pozitiwnerwoznje
komparatiwnerwoznišo
superlatiwnajnerwoznišo
absolutiwnanajnerwoznišo
ekscesiwpřenerwoznje


komponentanerwozno-




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje