zakładna forma słowanjesłódny

m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnjesłódnynjesłódnanjesłódne
Gennjesłódneho
njesłódnoh1
njesłódnejenjesłódneho
njesłódnoh1
Datnjesłódnemu
njesłódnom1
njesłódnejnjesłódnemu
njesłódnom1
Accnjesłódneho
njesłódnoh1
njesłódnynjesłódnunjesłódne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njesłódnymnjesłódnejnjesłódnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnjesłódnajnjesłódnej
Gennjesłódneju
Datnjesłódnymaj
Accnjesłódnejunjesłódnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njesłódnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnjesłódninjesłódne
Gennjesłódnych
Datnjesłódnym
Accnjesłódnychnjesłódne
Instr (z/ze)njesłódnymi
Loc (wo)njesłódnych


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnjesłódnišinjesłódnišanjesłódniše
Gennjesłódnišeho
njesłódnišoh1
njesłódnišejenjesłódnišeho
njesłódnišoh1
Datnjesłódnišemu
njesłódnišom1
njesłódnišejnjesłódnišemu
njesłódnišom1
Accnjesłódnišeho
njesłódnišoh1
njesłódnišinjesłódnišunjesłódniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njesłódnišimnjesłódnišejnjesłódnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnjesłódnišej
Gennjesłódnišeju
Datnjesłódnišimaj
Accnjesłódnišejunjesłódnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
njesłódnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnjesłódnišinjesłódniše
Gennjesłódnišich
Datnjesłódnišim
Accnjesłódnišichnjesłódniše
Instr (z/ze)njesłódnišimi
Loc (wo)njesłódnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnajnjesłódnišinajnjesłódnišanajnjesłódniše
Gennajnjesłódnišeho
najnjesłódnišoh1
najnjesłódnišejenajnjesłódnišeho
najnjesłódnišoh1
Datnajnjesłódnišemu
najnjesłódnišom1
najnjesłódnišejnajnjesłódnišemu
najnjesłódnišom1
Accnajnjesłódnišeho
najnjesłódnišoh1
najnjesłódnišinajnjesłódnišunajnjesłódniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najnjesłódnišimnajnjesłódnišejnajnjesłódnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnajnjesłódnišej
Gennajnjesłódnišeju
Datnajnjesłódnišimaj
Accnajnjesłódnišejunajnjesłódnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
najnjesłódnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnajnjesłódnišinajnjesłódniše
Gennajnjesłódnišich
Datnajnjesłódnišim
Accnajnjesłódnišichnajnjesłódniše
Instr (z/ze)najnjesłódnišimi
Loc (wo)najnjesłódnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomnanajnjesłódnišinanajnjesłódnišananajnjesłódniše
Gennanajnjesłódnišeho
nanajnjesłódnišoh1
nanajnjesłódnišejenanajnjesłódnišeho
nanajnjesłódnišoh1
Datnanajnjesłódnišemu
nanajnjesłódnišom1
nanajnjesłódnišejnanajnjesłódnišemu
nanajnjesłódnišom1
Accnanajnjesłódnišeho
nanajnjesłódnišoh1
nanajnjesłódnišinanajnjesłódnišunanajnjesłódniše
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajnjesłódnišimnanajnjesłódnišejnanajnjesłódnišim

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomnanajnjesłódnišej
Gennanajnjesłódnišeju
Datnanajnjesłódnišimaj
Accnanajnjesłódnišejunanajnjesłódnišej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
nanajnjesłódnišimaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomnanajnjesłódnišinanajnjesłódniše
Gennanajnjesłódnišich
Datnanajnjesłódnišim
Accnanajnjesłódnišichnanajnjesłódniše
Instr (z/ze)nanajnjesłódnišimi
Loc (wo)nanajnjesłódnišich


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNompřenjesłódnypřenjesłódnapřenjesłódne
Genpřenjesłódneho
přenjesłódnoh1
přenjesłódnejepřenjesłódneho
přenjesłódnoh1
Datpřenjesłódnemu
přenjesłódnom1
přenjesłódnejpřenjesłódnemu
přenjesłódnom1
Accpřenjesłódneho
přenjesłódnoh1
přenjesłódnypřenjesłódnupřenjesłódne
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přenjesłódnympřenjesłódnejpřenjesłódnym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNompřenjesłódnajpřenjesłódnej
Genpřenjesłódneju
Datpřenjesłódnymaj
Accpřenjesłódnejupřenjesłódnej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
přenjesłódnymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNompřenjesłódnipřenjesłódne
Genpřenjesłódnych
Datpřenjesłódnym
Accpřenjesłódnychpřenjesłódne
Instr (z/ze)přenjesłódnymi
Loc (wo)přenjesłódnych


pozitiwnjesłódnje
komparatiwnjesłódnišo
superlatiwnajnjesłódnišo
absolutiwnanajnjesłódnišo
ekscesiwpřenjesłódnje




1 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje