zakładna forma słowawobhladać

infinitiwwobhladać
transgresiw (pf)wobhladawši


prezpret (p)
Singular1. wos.wobhladamwobhladach
2. wos.wobhladašwobhlada
3. wos.wobhladawobhlada

prezpret (p)
Dual1. wos. wobhladamojwobhladachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wobhladatajwobhladaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wobhladatejwobhladaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wobhladamywobhladachmy
2. wos.wobhladaćewobhladašće
3. wos.wobhladaja
wobhladaju
wobhladachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwobhladałwobhladaławobhladało
Plwobhladaliwobhladali
wobhladałe
Duwobhladałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wobhladajmojwobhladajmy
2. wos.wobhladajwobhladajtajwobhladajtejwobhladajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwobhladanjewobhladaniwobhladanja
Genwobhladanjawobhladanjowwobhladanjow
Datwobhladanjuwobhladanjomajwobhladanjam
Accwobhladanjewobhladaniwobhladanja
Instr (z/ze)wobhladanjomwobhladanjomajwobhladanjemi
Loc (wo)wobhladanjuwobhladanjomajwobhladanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwobhladanywobhladanawobhladane
Genwobhladaneho
wobhladanoh2
wobhladanejewobhladaneho
wobhladanoh2
Datwobhladanemu
wobhladanom2
wobhladanejwobhladanemu
wobhladanom2
Accwobhladaneho
wobhladanoh2
wobhladanywobhladanuwobhladane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wobhladanymwobhladanejwobhladanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwobhladanajwobhladanej
Genwobhladaneju
Datwobhladanymaj
Accwobhladanejuwobhladanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wobhladanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwobhladaniwobhladane
Genwobhladanych
Datwobhladanym
Accwobhladanychwobhladane
Instr (z/ze)wobhladanymi
Loc (wo)wobhladanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje