zakładna forma słowawosłódnyć

infinitiwwosłódnyć
transgresiw (pf)wosłódnywši


prezpret (p)
Singular1. wos.wosłódnuwosłódnych
2. wos.wosłódnješwosłódny
3. wos.wosłódnjewosłódny

prezpret (p)
Dual1. wos. wosłódnjemojwosłódnychmoj
2.-3. wos.m
Rat
wosłódnjetajwosłódnyštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wosłódnjetejwosłódnyštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wosłódnjemywosłódnychmy
2. wos.wosłódnjećewosłódnyšće
3. wos.wosłódnuwosłódnychu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwosłódnyłwosłódnyła
wosłódła
wosłódnyło
wosłódło
Plwosłódnyli
wosłódli
wosłódnyli
wosłódli
wosłódnyłe
wosłódłe
Duwosłódnyłoj
wosłódłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wosłódnimojwosłódnimy
2. wos.wosłódniwosłódnitajwosłódnitejwosłódniće
3. wos.


SgDuPl
Nomwosłódnjenjewosłódnjeniwosłódnjenja
Genwosłódnjenjawosłódnjenjowwosłódnjenjow
Datwosłódnjenjuwosłódnjenjomajwosłódnjenjam
Accwosłódnjenjewosłódnjeniwosłódnjenja
Instr (z/ze)wosłódnjenjomwosłódnjenjomajwosłódnjenjemi
Loc (wo)wosłódnjenjuwosłódnjenjomajwosłódnjenjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwosłódnjenywosłódnjenawosłódnjene
Genwosłódnjeneho
wosłódnjenoh2
wosłódnjenejewosłódnjeneho
wosłódnjenoh2
Datwosłódnjenemu
wosłódnjenom2
wosłódnjenejwosłódnjenemu
wosłódnjenom2
Accwosłódnjeneho
wosłódnjenoh2
wosłódnjenywosłódnjenuwosłódnjene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wosłódnjenymwosłódnjenejwosłódnjenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwosłódnjenajwosłódnjenej
Genwosłódnjeneju
Datwosłódnjenymaj
Accwosłódnjenejuwosłódnjenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wosłódnjenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwosłódnjeniwosłódnjene
Genwosłódnjenych
Datwosłódnjenym
Accwosłódnjenychwosłódnjene
Instr (z/ze)wosłódnjenymi
Loc (wo)wosłódnjenych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje