zakładna forma słowawušćuwać
zdónk słowa
fleksiska rjadownja
parametry
dalše leksemysamsna fleksija

 afiksy 



infinitiwwušćuwać
transgresiw (pf)wušćuwawši


prezpret (p)
Singular1. wos.wušćuwamwušćuwach
2. wos.wušćuwašwušćuwa
3. wos.wušćuwawušćuwa

prezpret (p)
Dual1. wos. wušćuwamojwušćuwachmoj
2.-3. wos.m
Rat
wušćuwatajwušćuwaštaj
m   f   n
Anim, Inanim.
wušćuwatejwušćuwaštej

prezpret (p)
Plural1. wos.wušćuwamywušćuwachmy
2. wos.wušćuwaćewušćuwašće
3. wos.wušćuwaja
wušćuwaju
wušćuwachu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgwušćuwałwušćuwaławušćuwało
Plwušćuwaliwušćuwali
wušćuwałe
Duwušćuwałoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.wušćuwajmojwušćuwajmy
2. wos.wušćuwajwušćuwajtajwušćuwajtejwušćuwajće
3. wos.


SgDuPl
Nomwušćuwanjewušćuwaniwušćuwanja
Genwušćuwanjawušćuwanjowwušćuwanjow
Datwušćuwanjuwušćuwanjomajwušćuwanjam
Accwušćuwanjewušćuwaniwušćuwanja
Instr (z/ze)wušćuwanjomwušćuwanjomajwušćuwanjemi
Loc (wo)wušćuwanjuwušćuwanjomajwušćuwanjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomwušćuwanywušćuwanawušćuwane
Genwušćuwaneho
wušćuwanoh2
wušćuwanejewušćuwaneho
wušćuwanoh2
Datwušćuwanemu
wušćuwanom2
wušćuwanejwušćuwanemu
wušćuwanom2
Accwušćuwaneho
wušćuwanoh2
wušćuwanywušćuwanuwušćuwane
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wušćuwanymwušćuwanejwušćuwanym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomwušćuwanajwušćuwanej
Genwušćuwaneju
Datwušćuwanymaj
Accwušćuwanejuwušćuwanej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
wušćuwanymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomwušćuwaniwušćuwane
Genwušćuwanych
Datwušćuwanym
Accwušćuwanychwušćuwane
Instr (z/ze)wušćuwanymi
Loc (wo)wušćuwanych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje