zakładna forma słowaznerwoznić

infinitiwznerwoznić
transgresiw (pf)znerwozniwši


prezpret (p)
Singular1. wos.znerwoznjuznerwoznich
2. wos.znerwoznišznerwozni
3. wos.znerwozniznerwozni

prezpret (p)
Dual1. wos. znerwoznimojznerwoznichmoj
2.-3. wos.m
Rat
znerwoznitajznerwozništaj
m   f   n
Anim, Inanim.
znerwoznitejznerwozništej

prezpret (p)
Plural1. wos.znerwoznimyznerwoznichmy
2. wos.znerwoznićeznerwoznišće
3. wos.znerwoznjaznerwoznichu


m
Rat
m
Anim, Inanim.
 f
 
 n
 
Sgznerwozniłznerwozniłaznerwozniło
Plznerwozniliznerwoznili
znerwozniłe
Duznerwozniłoj


SgDuPl
m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
1. wos.znerwoznimoj
znerwozńmoj
znerwoznimy
znerwozńmy
2. wos.znerwozni
znerwozń
znerwoznitaj
znerwozńtaj
znerwoznitej
znerwozńtej
znerwozniće
znerwozńće
3. wos.


SgDuPl
Nomznerwoznjenjeznerwoznjeniznerwoznjenja
Genznerwoznjenjaznerwoznjenjowznerwoznjenjow
Datznerwoznjenjuznerwoznjenjomajznerwoznjenjam
Accznerwoznjenjeznerwoznjeniznerwoznjenja
Instr (z/ze)znerwoznjenjomznerwoznjenjomajznerwoznjenjemi
Loc (wo)znerwoznjenjuznerwoznjenjomajznerwoznjenjach
Voc111


m
Rat, Anim
m
Inanim.
f
 
n
 
SingularNomznerwoznjenyznerwoznjenaznerwoznjene
Genznerwoznjeneho
znerwoznjenoh2
znerwoznjenejeznerwoznjeneho
znerwoznjenoh2
Datznerwoznjenemu
znerwoznjenom2
znerwoznjenejznerwoznjenemu
znerwoznjenom2
Accznerwoznjeneho
znerwoznjenoh2
znerwoznjenyznerwoznjenuznerwoznjene
Instr (z/ze)
Loc (wo)
znerwoznjenymznerwoznjenejznerwoznjenym

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
DualNomznerwoznjenajznerwoznjenej
Genznerwoznjeneju
Datznerwoznjenymaj
Accznerwoznjenejuznerwoznjenej
Instr (z/ze)
Loc (wo)
znerwoznjenymaj

m
Rat
m   f   n
Anim, Inanim.
PluralNomznerwoznjeniznerwoznjene
Genznerwoznjenych
Datznerwoznjenym
Accznerwoznjenychznerwoznjene
Instr (z/ze)znerwoznjenymi
Loc (wo)znerwoznjenych




1 wokatiw runa so nominatiwej

2 w basniskej rěči a wobchadnorěčnje